Burada yazılanların tamamen gerçek veya hayal ürünü olduğunu söyleyemem.

Bonbon şekeri

Bonbon şekeri

Yine içimde her şeye boş bakan anlamsız gözlerle oturuyorum bilgisayarın başına. Bu ara çok yaşamaya başladım içinden hiç ama hiçbir şeyin gelmemesi durumunu. Neredeyse herkes yaşar bunu ara ara. Ama bazen böyle sık olur işte. Geçen bir söz okudum. Malum okullar açıldı ya geçen hafta: “Bugün bu saatlerde ailecek defter/kitap kapladığımız, babamın da etiketlerimize güzelce isimlerimizi yazdığı yıllar sizi çok özledim.”

O an anladım işte anlamlandıramadığım duygularıma anlam veren gerçeği. Bazen böyle koca şehrin ortasında çaresiz ve yalnız hissediyorsun kendini. Tamam sevdiklerin, eşin, dostun var. Ama sanki bir kabir provası şeklinde bu. Sadece varlar. İstediğim anda elimi uzatıp tutmak istiyorum onları. Sonra diyorum ki ah ne bencilim! Tutamıyorum çünkü; tutmak için elimi dahi uzatamıyorum. Ya tutamazsam hissini yaşamayı düşünmek bile beni mahvediyor. Ya gerçekten tutamazsam? Böyle kalsın. Daha çok parçalanmaktan korkuyorum. Belli etmiyorum kimseye. Bu hal-tavır nereden geliyor onu da anlamıyorum. Koca bir sarayın için poker-face’cilik oynuyorum kendi kendime. Tribim kime ki? Çok mu önemsiyorum bu hayatı bilemiyorum, ya da kendimi, gururu mu? Hiçbir fikrim yok. 

Hissettiğim şeylerin gurbet diye tanımlanmış bir şey olabileceği aklıma geldi geçen. Gurbeti yaşadığımı hissetmek bile ürküttü beni, utandım kendimden. Şu sosyal medya var ya aynı ona döndü hayatımız. Hani fotoğraflardaki gibi hep mutlu, hep geziyoruz ya. Ben kendime bile o havayı vermeye çalışıyorum, haberiniz yok. Gazetelerdeki kötü haberlerden, insanların birbirine duyduğu kötü duygulardan bile kaçırmaya çalışıyorum kendimi. Hayat sanki hep toz pembe gibi bir şekil çiziyorum ortaya. Pamuk helvalar, renkli bonbon şekerleri, kırmızı kurdelalar havada uçuşuyor. Ama bazen de böyle kandıramaz oluyorum kendimi, tıpkı şu anda olduğu gibi.

Çocukluğumu özlediğimi basbas bağırmak istiyorum. Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir