Burada yazılanların tamamen gerçek veya hayal ürünü olduğunu söyleyemem.

Hafta sonuna renk katacak bir film önerisi

Hafta sonuna renk katacak bir film önerisi

Selamlar,

Geçenlerde “ya çocuklara dini ögeleri tanıtacak yapımlar olsa iyi olurdu biz ilkokuldayken hep peygamberleri anlatan çizgi filmler izlerdik, hem eğlenceli hem öğreticiydi, muhakkak şimdi de vardır böyle şeyler” diye düşünüyordum ki Hz Bilal ile ilgili bir animasyon filminin çıkacağı haberini aldım. Sürekli gidelim dedim ama seansların genelde sabah saatlerinde olduğunu görünce hayalimiz şimdilik suya düştü. Ama bir kere insanın aklına sinema ve patlamış mısır hayali düşünce ondan geri kalamıyor 🙂 Biz de eşimle filmlere şööyle bir bakarken Dede Korkutla ilgili bir film gördük. Dedim yine o içi boş, komik olmayan Türk filmlerinden sanırım (afişe aldanmayın). Bir de baktık ki Burak Aksak <3 😀 Adını bilmeseniz bile Leyla ile Mecnun desek herkes anlar olayı sanırım 🙂 Hadi gidelim dedik ve hayatımdaki ik adet ilki gerçekleştirdik. Daha önce hiç ramazanda sinemaya gitmemiştim ve ikincisi dei seansın iftar sonrası olmasından dolayı salon tamamen boştu 😀

Filme geçeyim spoiler vermeden ama versem bile zaten konunun bilindiği ve biraz eğlenmek için gidilen filmler kategorisindendi. Oyuncular çok iyiydi özellikle de film boyunca sürekli Onur Atilla’ya güleceksiniz. Kardeş Payı‘ndan da çokça oyuncu vardı. Erdal Tosun‘un da oynadığı son film olma özelliğini taşıyor sanırım.

Filmin absürtlüğü ve ince mesajlar göndermesi tabii ki de Burak Aksak’tan beklenen şeylerdi. Şöklü Melik’in bir Ağaoğlu edasıyla “yeni bir yaşam alanı” dikmek için obayı elde etmeye çalışması ve başarılı olamayınca yakıp yıkması(!), tam kuzu çevirme esnasında Arda Türkmen‘in belirip tarif vermeye kalkması, obanın han’ı ava gidince bey’in parti verip club havasına sokması da favorilerimdendi 🙂 Ayrıca Türk tarihindeki kadınların sahip olduğu güce de çokça yer verilmiş bu güzeldi.

Yani böyle bir filmi kasım kasım oynamaktansa bu hale sokmak gayet eğlenceli olmuş. Ancak yine de bazı yerlerde sanki hikayenin gitmeyişi durumu vardı, biraz sıkabilir ya da ben çok çabuk sıkılıyor da olabilirim. Bu arada nedense çokça Kahpe Bizans havası aldım filmde. Çok da alakalı olduğunu sanmıyorum ama siz de belki bu durumu fark edersiniz.

Ailece gitseniz de uygunsuz bir sahne-durum göremeyeceğiniz eğlenceli bir filmdi yani, hafta sonu vakit geçirmek isteyip, oruç eylemeyi (bizim orada öyle denir) düşünenlere tavsiye edilir.

Fragman: https://www.cinemaximum.com.tr/vizyondakiler#trailersModal~dede-korkut-hikayeleri-salur-kazanBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir