Burada yazılanların tamamen gerçek veya hayal ürünü olduğunu söyleyemem.

Müslüman Kadın makalesi hakkında..

Müslüman Kadın makalesi hakkında..

Az evvel paylaştığım makale, Aliya İzzetbegovic’in İslam ve kadınlar üzerine düşüncelerini içeren harika bir kaynaktır. Belki de son zamanlarda kendimi biliyor zannetsem de unuttuğum birçok şeyi yeniden bu makaleyle keşfettim. Nasıl ki sınavlara girmeden önce bildiğimiz formülleri-bilgileri bile tekrar gözden geçiriyorsak; hayatımıza yön verecek hakikatleri de ara sıra hatırlamak da fayda var diye düşünüyorum. Gerçekten de okulda sorulan “hocam bu gerçek hayatta ne işimize yarayacak?” sorusuna verilen cevap hayatın ta içinden oluyorsa, öğrenmesi de, ezberlemesi de ayrı bir zevkli oluyor.

Makale biraz uzun gibi gözüküyor ama ben okuyup tekrardan başladım yani akıcı bir anlatım olduğunu düşünüyorum. Zaten en önemli, kilit cümle olarak gördüğüm yerleri sizin için kalın (bolt) olarak işaretledim, yani sırf oraları bile okusanız yeterli olur. Onun dışında sanırım çeviriden kaynaklı bazı cümle düşüklükleri var. Onu da görmezden gelin gali 🙂

Bu makaleye, İslami yeniden doğuşun sorunları adlı kitaptan ulaştım. Fide yayınları tarafından, Aliya İzzetbegovic’in makaleleri derlenerek oluşturulmuş bir eser. Herkese tavsiye ederim.

Allah yazandan da, çevirenden de, vesile olandan da razı olsun.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir